Clear Amber - View Range
Alukap-XR Aluminium Finial (260mm | 90mm x 120mm)
SKU
AKX774W
Product Features:
- Thickness: 260mm
- Bar Size: 90mm x 120mm
- Colour: White
- Robust powder coated aluminium finish
- No plastic connectors needed
- Concealed Fixings
This 90mm x 120mm, 260mm thick, White Alukap®-XR Aluminium Finial provides a spire-style finish to the end of your Alukap®-XR Ridge bar. Finials add decorative style and class to any ridge detail.
| SKU | AKX774W |
|---|---|
| Storage Advice | All of our products should be stored flat, out of direct sunlight and all courier packaging must be immediately removed. |
| Brand Colour | White |
| Colour | White |
| Brand | Clear Amber |
| Thickness | 260mm |
| Width | 90mm |
| Length | 120mm |
| Material | Aluminium |
| Pack Size | 1 |
Write Your Own Review