Clear Amber - View Range
Alukap-XR Aluminium Crest (180mm | 37mm x 595mm)
SKU
AKX775B
Product Features:
- Thickness: 180mm
- Bar Size: 37mm x 595mm
- Colour: Brown
- Robust powder coated aluminium finish
- No plastic connectors needed
- Concealed Fixings
These 37mm x 595mm, 180mm thick, Brown Alukap®-XR 595mm Aluminium Crests provide decorative Victorian-style detail along the Alukap®-XR ridge. Crests add decorative style and class to any ridge detail.
| SKU | AKX775B |
|---|---|
| Storage Advice | All of our products should be stored flat, out of direct sunlight and all courier packaging must be immediately removed. |
| Brand Colour | Brown |
| Colour | Brown |
| Brand | Clear Amber |
| Thickness | 180mm |
| Width | 37mm |
| Length | 595mm |
| Material | Aluminium |
| Pack Size | 1 |
Write Your Own Review